Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Praėjus šalčiams
2014, drobė, aliejus, 130 x 160 cm.
Praėjus šalčiams
Apie kūrinį
Šį paveikslą Eglė Ulčickaitė nutapė žiemai baigiantis. Žvelgdama į gėlėtais tapetais išklijuotą sieną, per kurią žiemą nepakenčiamai smelkėsi šaltis, netikėtai prisiminiau (flash back) vieną vaikystės epizodą: kažkoks balius kaime pas kaimynus, ant sienos kabo kilimas su elnių miške vaizdu. Tuomet dingtelėjo, jog balkone gulinčiame suvyniotame kilime taip pat gali tūnoti elniai. Taip ir nepatikrinau. Bet elniai atsirado mano kambary – nulipo tiesiai iš atminties kilimo. Praėjęs laikas sugrįžo ir įstrigo dabartyje, pasakoja Eglė.
 
Tokie dekoratyvūs kilimai su elniais ar gulbėmis, kaip pigi prabangos imitacija, sovietmečiu kabojo daugelio interjere. Gal dar prisimenate? Menininkė priklauso kartai, kuri gimė Sąjūdžio metais. Šią kartą sieja ypatingas santykis su sovietine praeitimi: nors gimimo liudijimai byloja Sovietų Sąjungos pilietybę, jie augo kaip nepriklausomos Lietuvos vaikai. Šios kartos atmintyje sovietmetis iškyla subjektyvių atsiminimų nuoplaišų pavidalu, tuos atsiminimus sukelia palėpėse, senose spintose tebetūnantys to laikotarpio daiktai. Tokie, kaip minėtas senas kilimas. Menininkei šie daiktai ypač įdomūs kaip kažkada buvusios kasdienės aplinkos detalės – dabar nebenaudojamos pagal paskirtį, jos įgauna simbolinę prasmę. Daiktas tampa praėjusio laiko šmėkla, pakurstančia vaizduotę ir leidžiančia geriau įsižiūrėti į save. Kaip sako menininkė: „Šalčiai“ (ir tiesiogine, ir perkeltine prasme) praėjo, tačiau jų prisiminimai tebešmėžuoja.
 
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Ką apie kūrinį mąstote Jūs?
Rašyti interpretaciją
Pasidalinkite savo interpretacija.
Žymos
Aliejus
Drobė
Eglė Ulčickaitė
Elniai
Gyvūnai
Interjeras
Lova
Tapyba
Pridėti savo žymą
Susiję kūriniai
Visi šio autoriaus kūriniai Gyvūnai Interjeras Lova
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.