Pievelė ir interjeras
Linas Jusionis
Pievelė ir interjeras
2010, drobė, akrilas, 145,5 x 145 cm
Apie kūrinį
Ką apie kūrinį mąstote Jūs?
Ar žiūrėdami į 2010 metų Lino Jusionio paveikslą „Pievelė ir interjeras”, nesijaučiate tarsi stovėtumėte jame vaizduojamos patalpos viduje? Tarsi būtumėte šių namų svečias?

Taip yra todėl, kad priešais plytinti juoda plokštuma ir visi toliau esantys elementai pavaizduoti iš šį paveikslą reginčio žiūros taško. Atrodo taip lyg stebėtumėte aplinką pro regos lauką ribojančią kameros ar fotoaparato akį. Tai yra Lino Jusionio triukas, atliktas su žiūrovo vaizduote. Viena svarbiausių įtakų kūrybai Linas Jusionis įvardija kiną, o ypač režisieriaus Michelangelo Antonioni filmus. Būtent dėl kino įtakos menininko darbai artimi ekrane matomam vaizdui.

Žiūrėdami į paveikslą sau po kojomis tarsi matote grindis, kurios galbūt yra terasos grindys, nes tolėliau plyti žolynas. Taip pat – rožinio kilimo gabaliuką ir tapetus, o tai užuomina į kitą kambarį, kuris lieka nematomas. Paveiksle tarsi sustingdytas ėjimo iš patalpos į kieme žaliuojančią pievą momentas. Menininkas žaidžia, tyčia kurdamas įtampą tarp to, kas vaizduojama, ir to, kas paliekama „už kadro”.

1986 metais gimęs Linas Jusionis yra jaunosios kartos tapytojas. Jauniesiems Estijos, Latvijos ir Lietuvos kūrėjams skirtame konkurse „Jaunojo tapytojo prizas‘ 2011“ pelnęs antrąją vietą. Jo darbuose dažnai tarpusavyje susipina peizažo, sporto ir laisvalaikio motyvai. Menininkui nemažai įtakos padarė kinas ir filosofija, kurią jis studijavo dar prieš tapybos studijas. Jo darbams būdingas minimalizmas, objektai vaizduojami labai supaprastinti. Menininkas naudoja akrilo dažus, nes jais, priešingai negu tapant aliejumi, galima sėkmingai išgauti glotnų, lygų paveikslo paviršių.
 
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė