Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Nesprogusios bombos poveikis
2008, 15:40 min. (ištrauka)
Apie kūrinį
Nesprogusios bombos poveikis (The Dud Effect, 2008) parodytas 2008 m. Amsterdamo Stedeleiko (Stedelijk) muziejuje, kai Narkevičius buvo nominuotas, o vėliau ir apdovanotas šio muziejaus įsteigta „Vincento“ premija, skiriama už aktualiausius šiuolaikinio meno kūrinius. Narkevičius atkuria vieną įprastą dieną Lietuvos teritorijoje veikusioje sovietų armijos  raketų bazėje, kurioje buvo dislokuotos į Vakarus nukreiptos branduolinės raketos. Filmas įvaizdina tai, kas niekad neįvyko, bet kam buvo ruošiamasi ir planuojama iki smulkmenų: rodomi rusų karininko veiksmai, kuriuos jis moka mintinai, gavus įsakymą paleisti raketų branduolinį užtaisą. Galimi padariniai nerodomi, tačiau lengvai nuspėjami. The Dud – tai nesprogusi bomba, tačiau pavadinimas The Dud Effect turi ir kitą reikšmę, teisminėje psichologijoje, kai į eilę sustatytų atpažįstamųjų labai skirtinga apranga gali suklaidinti atpažįstančiojo atmintį ir jis blogiečiu palaiko skurdžiausiai apsirengusį kaip potencialiausią nusikaltėlį.
 
Pristatydamas šį filmą Narkevičius sako, kad jį labai domino radikalus sovietinės visuomenės modernizavimo etapas, eksperimentas, kai visi buvo suvaryti į miestus, forsuojamas pramonės augimas ir pan. Kai kurie rusų teoretikai, pvz., Borisas Groisas, idealizuoja buvusią santvarką kaip internacionalinį projektą, kuriantį tautų bendrybes anksčiau už Europos Sąjungą. Narkevičiui norėjosi parodyti, kokia yra viso to kaina, kad kartu, kaip modernybės plano dalis, buvo sukurtas ir begalinės destrukcijos potencialas. Visa ši modernybė buvo utopinė, visuotinai stresinė – viskas galėjo ir tebegali žūti akimirksniu.
 
Danguolė Butkienė
Ką apie kūrinį mąstote Jūs?
Rašyti interpretaciją
Pasidalinkite savo interpretacija.
Žymos
Deimantas Narkevičius
Ginklai
Karas
Telefonas
Video
Pridėti savo žymą
Susiję kūriniai
Visi šio autoriaus kūriniai Ginklai Karas Telefonas Video
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.