Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Lietuva
1992, drobė, aliejus, 183 x 133 cm
Lietuva
Apie kūrinį
Didelių žalių plotų centrinės kompozicijos kūrinys Lietuva – tai vienas iš retai taikomos stilistikos pavyzdžių Vytauto Povilaičio tapyboje. Jis mėgavosi dekoratyviais plotais, seklia ir akla plokštuma, bet nedažnai tokius didelius plotus atiduodavo vienos spalvos kerams.
 
Iš toli tokia tapyba primena spalvotų karpinių koliažus ar grubios medžio raižybos kūrinius. Bet kuriuo atveju čia dėmesio centre atsiranda nebe grynų spalvų sąskambiai, o ornamentikos siurrealizmas, paveikslo planų optinė apgaulė ir aliuzijos į besileidžiančią saulę tykiuose kaimo rajonuose.
 
Stilizuoti lietuviško miško plotai, tamsokos horizonto linijos ir paraudusio dangaus zigzagai tarsi spinduliai grafiškame darbe susijungia į centrinį ryškų personifikuotą dangaus kūną – vakarėjančią saulę. Aplink ją atsiranda daug šiltos laukų žalios spalvos, bet tik tam, kad sustingdytų laiką ir orą vizualizuotoje kaimo metaforoje ir statiškai surakintų visas judrias jungtis, išsiskleidusias vertikaliame paveiksle.
 
Primityvistine technika dailininkas pasakoja lietuvių liaudies pasaką su jam būdinga pasakoriaus semantika. Iš tikrųjų neretai dailininkas pasakodavo aplinkiniams mitologizuotas istorijas apie baltų kalbas, aiškino žodžių reikšmes, jas susiedavo su tolimiausių kraštų archaika; vienu lietuvišku žodžiu, jo kilme ar šaknimi bandydavo paaiškinti pasaulį.
 
Taip ir šiame kūrinyje: įaugusi į gruntą, vasariška ir visus kampuotus kontūrus apgaubianti rami žalia – tai lyg gairė nepasiklysti besisukančiose, iš pasąmonės išnyrančiose nevienareikšmėse formose, kurios neturi tikslių atitikmenų tikrovėje, bet pribloškia įžūliu paprastumu ir asociacijų gausa.
 
Kristina Budrytė
Ką apie kūrinį mąstote Jūs?
Rašyti interpretaciją
Pasidalinkite savo interpretacija.
Žymos
Abstrakcija
Aliejus
Drobė
Tapyba
Vytautas Povilaitis
Pridėti savo žymą
Susiję kūriniai
Visi šio autoriaus kūriniai Abstrakcija
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.