Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Polyrabbit. Duplicate
Polyrabbit. Duplicate
Trumpa biografija
  • Polyrabbit. Duplicate – tapytojo, animatoriaus ir režisieriaus Dariaus Jaruševičiaus bei animatorės, režisierės ir rašytojos Inos Šilinos duetas. 
  • Menininkai kolaboruoja nuo 2009 m.
  • 2009 m. animacinis filmas „-Stop.The kiss“ pateko į Oberhauzeno kino festivalį Vokietijoje. 
  • 2010 m. „Tiulis“ apdovanotas Sidabrine Gerve už metų geriausią animacinį filmą. 
  • 2013 m. „Nauja DVD opcija gerbia nacionalizmą“ dalyvavo Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Upsaloje, Švedijoje. 
Apie kūrybą
 
Nenuspėjamas, politiškas, satyriškas – toks yra animatoriaus, režisieriaus, tapytojo Dariaus Jaruševičiaus ir animatorės, režisierės, žurnalistės Inos Šilinos duetas „Polyrabbit. Dublicate“. Menininkų veikla labai įvairi. Kartu jie kuria animaciją, tapo ant kilimų, rengia politines meno akcijas. O atskirai...
 
Darius Jaruševičius yra baigęs animacijos studijas Vilniaus dailės akademijoje, kur šiuo metu studijuoja menotyrą. Jis kuria animaciją, tapo, moko dailės, kuruoja parodas. Kaip kuratorius domisi tuo, ką vadina „laikinu subjektyvumu“. Siekdamas sukurti subjektyvų meno ir vietos, kurioje jis eksponuojamas, ryšį, menininkas rengia parodas netradicinėse erdvėse. Kartu su meno laboratorija „Maršrutizatoriai / Routers“ jis yra kuravęs tokias parodas kaip Reikalas toks buvusiame policijos komisariato pastate Vilniuje ar Px tas peizažas buvusioje „Žalgirio“ gamykloje Naujojoje Vilnioje. 
 
Ina Šilina yra baigusi slavų filologijos ir rusų literatūros studijas Vilniaus universitete. Baigusi mokslus, pradėjo žurnalistinę karjerą ir šiandien kone geriausiai žinoma kaip šiuolaikinių medijų agentūros „Nara“ (anksčiau „Nanook“) tinklalaidės rusų kalba „CoMeta“ (anksčiau „Nyla Ru“) kūrėja ir laidų vedėja. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kasmet rengiamuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose Ina buvo nominuota „Tautų dialogo 2019“ nominacijoje už stereotipus laužantį profesionalų ir kokybišką žiniasklaidos turinį rusų kalba Lietuvoje.
 
Bendradarbiauti Darius ir Ina pradėjo 2009 m., kada sukūrė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą jiems pelniusį trumpametražį filmą Tiulis. Netrukus menininkai ėmė dalintis vienu „Polyrabbit. Dublicate“ vardu, kurį įkvėpė dažnai jų animacijoje matomas kiškis Polyrabbit, mokantis įvairių gyvūnų kalbas. Jis – pagrindinis animacinių mokumentinių dueto kuriamų pasakojimų apie šiuolaikinę žmonių-gyvūnų hibridų visuomenę herojus, turintis abiem menininkams būdingų savybių. Panašiai kaip Ina, kiškis užsiima žurnalistika ir, visai kaip Darius, mėgsta sportą.
 
„Polyrabbit. Dublicate“ animacijoje žaismingai nagrinėjamos drąsios, nepatogios temos. Joje lengva atpažinti šiandienos pasaulio absurdą, gvildenami tolerancijos ir kitoniškumo (Nauja DVD versija gerbia nacionalizmą, 2011), lyčių lygybės (Gender Agendas, 2011), ekologijos (Žmogus-energija, 2016) klausimai. Dueto animacijai būdingas folkloriškumas – šiuolaikinės pasakos, anekdotų motyvai. Tuo ji primena senąją rusų animaciją, pirmuosius lietuvių animacinius filmukus. O jautrumas sociopolitinėms temoms, ironiškas požiūris į vaizduojamą epochą kelia asociacijų su Zagrebo animacijos mokykla.
 
Vienas brandžiausių „Polyrabbit. Dublicate“ animacijos pavyzdžių – filmas Nauja DVD versija gerbia nacionalizmą, kuriame duetas imasi tyrinėti nepagrįstos neapykantos užsieniečiams fenomeną. Darbą įkvėpė kelte Klaipėda–Kylis nugirstas pokalbis tarp užsienyje dirbančių lietuvių. Filme vieną po kitos menininkai pristato iš pažiūros kasdienes, tačiau absurdo nestokojančios priešistorės paženklintas situacijas. Pavyzdžiui, lėktuve ponas Žirafa valgo pusryčius, kuriuos supakavo ponia Lapė, nekenčianti Barsuko, nes jis yra lenkas. Ponia Avis prekybos centre perka vištą, kuriai Anglijos fabrike galvą nukirto lietuvė, nekenčianti savo tautietės viršininkės. Įtaigiai kontekstualizuodami vaizduojamas situacijas, menininkai priverčia ne tik šyptelti, bet ir susimąstyti, kokį vaidmenį kiekvieno iš mūsų kasdienybėje atlieka nepakantumas „kitam“. 
 
Duetas dažnai pertapo sustabdytus savo animacinių filmų kadrus ant kitų plokštumų, neretai kilimų. Menininkams įdomi vaizdų ir naujienų sraute paskendusi šiandieninė visuomenė, todėl kurdami savo darbų dublikatus jie mėgina ją tyrinėti. Štai Naujame kilime su naujais elniais ir nauju kupranugariu nutapyta scena iš jau minėto filmo Nauja DVD versija gerbia nacionalizmą. Todėl kilimo pavadinimas skamba itin ironiškai. Juk nei elniai, nei kupranugaris nėra nauji. Tiesa, kilime sustabdytas kadras leidžia kitaip pažvelgti į animacijoje įamžintą situaciją. Pagrindinis kilimo personažas – paplūdimyje poilsiaujantis kupranugaris. Jį apsupę elniai laiko jį kitokiu, todėl filme netrunka demonstratyviai nuo jo nusisukti. Kilime sustabdytas filmo momentas visgi palieka atvirą klausimą: ar tikrai mes visi netelpame po ta pačia saule? 
 
Kilimus vietoj drobės duetas renkasi dėl istoriškai turtingo simbolinio jų krūvio. Tačiau vien kilimais menininkai neapsiriboja. Būtent „Polyrabbit. Dublicate“ pasaulėžiūra 2017 m. įkvėpė Dariaus Jaruševičiaus kartu su „Maršrutizatoriais / Routers“ kuruotą tęstinį projektą Tapybos maršrutizatoriai. Jo metu keli Vilniaus troleibusai keliems mėnesiams pasipuošė jaunų lietuvių tapytojų, tarp jų ir „Polyrabbit. Dublicate“, paveikslų reprodukcijomis. Projekto metu menininkai ne tik įtaigiai tyrinėjo vaizdų sraunumą šiandienoje, bet ir kūrė alternatyvą tradicinėms meno erdvėms, ieškojo būdų, kaip šiuolaikiškai eksponuoti šiuolaikinį meną. 
 
Justė Litinskaitė
Straipsniai, interviu
Autoriaus darbai
Visi kūriniai Tapyba Video
Rezultatų nėra.
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.