Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Leonardas Tuleikis
Leonardas
Trumpa biografija
  • Tapytojas.
  • Gimė 1939 m. Babrungėnų k., Plungės r. Mirė 2014 m. Vilniuje.
  • 1957–1963 m. tapybos studijos LTSR valstybiniame dailės institute.
  • Nuo 1965 m. dalyvavo parodose, gyveno Vilniuje.
  • 1975–1976 m. stažavosi Italijoje.
  • 1978 m. suteiktas LTSR nusipelniusio meno veikėjo vardas. Apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.
  • Kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose.
Apie kūrybą
Aloyzas Stasiulevičius:
Kokia plastinė kalba ir stilistika būdinga šiam tapytojui? Tai arsininkų, prieškario Nepriklausomos Lietuvos dailininkų suformuota plastinė kalba, besiremianti prancūzų tapybos mokykla. Pokaryje ekspresyvios tapybos tradiciją tęsė Antanas Gudaitis, Leonardo Tuleikio mokytojas ir kolega. Išplėtodamas arsininkų menines tradicijas Leonardas Tuleikis sukuria naują tapybos meno kokybę, savo kūryboje apimdamas abstrahuoto meno laimėjimus, etninės, žemaitiškos plastikos elementus ir europinę ekspresionistinio meno tradiciją.
 
Nijolė Tumėnienė:
Labai paprasti dailininko pasirinkti motyvai: keli galingi medžiai, kaimiškos buities natiurmortai, žmonių figūros, kurios pateikiamos kaip neatskiriama gamtos ir kitos aplinkos dalis. O sukurti vaizdai verčia susimąstyti apie sudėtingus žmogiškosios būties klausimus. Nors dailininkas seniai gyvena mieste, jo stipriai apibendrinti dekoratyvūs paveikslai alsuoja lietuviško kaimo dvasia, svaigia žaluma ir pražydusios gamtos pilnatve, stebina raudonais saulėlydžiais, atkeliavusiais iš vaikystės prisiminimų.
 
Vincas Kisarauskas:
Leonardo Tuleikio darbai iš karto patraukia dėmesį temperamentinga, tvirta, pasitikėjimo ir vidinės jėgos kupina tapyba...vyrauja ta pati tapybos maniera, tas pats stilius – kampuotas, konstruktyvus, šiurkštokas. Jo kūrybai tolimas buitiškumas, pilkas tikrovės fiksavimas – ji pakili, šventiška, neretai rūsti ar net tragiška. Spalvų skalė plati ir turtinga – sudėtingiausių gradacijų žalia, ruda, giliai mėlyna, iškilminga violetinė.
 
Tačiau ypač dailininko mėgstamos yra raudona ir geltona, šių dviejų spalvų junginiai. Jie labai įvairūs: nuo tamsaus, sodraus purpurinio, pereinančio į karštą, liepsnojantį lyg vakaro saulėlydžių žara, iki pilno gyvybės ir veržlumo šviesiai raudono, kuris virsta oranžiniu blykčiojimu, ištykštančiu juoko ir džiaugsmo kaskadomis, paskui tamsiai geltonu, prigesusiu, tarsi laiko patina padengtas auksas, pagaliau šviesiu, skambiu kaip saulėtos vasaros vidudienis geltonu ir ryškiu citrininiu: tai svėrių žydėjimo spalva, džiaugsmo, sumišusio su nerimu, spalva.
 
Visas šias degančias salas supa ramių pilkų – pilkai juosvų, pilkai rusvų, pilkai žalsvų – ar melsvų tonų okeanai, stipriai, įtaigiai aprėžia juodo kontūro krantas, neleidžiantis nė vienai spalvai pajudėti, išsiblaškyti, prarasti jai skirto emocinio krūvio. Paveikslai sukonstruoti iš tų liepsnojančių salų ir nurimusių, prigesusių vandenynų, slopinančių rėksmingą ryškiųjų spalvų klegesį.
 
Cituota iš: Leonardas Tuleikis. Tapyba. Vilnius, 2010, 5-7 psl.
 
Parengė Danguolė Butkienė
MMC video
Tapytojas Leonardas Tuleikis prisimena savo mokytoją Antaną Gudaitį, kuris sakė, kad menininkas per pirmus šešerius metus baigus institutą turi susirasti save, susiformuoti. Tuleikis taip ir elgėsi: iš lėto, iš lėto, iš lėto siekė nuo jo atsikabinti... Kalbina menotyrininkė Raminta Jurėnaitė, 2009 11 29.
Parodos
Asmeninės parodos
2004 Jubiliejinė kūrybos paroda. LDM Radvilų rūmai, Vilnius
1999 Tapyba. Galerija „Arka“, Vilnius
1985 Tapyba. Lietuvos dailės muziejus, Vilnius
1974, 1989 Tapyba. Dailės parodų rūmai, Vilnius
1972 Akvarelės. Valstybinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kaunas; Tapyba. Bydgoščius, Lenkija
1971 Akvarelės. Dailės salonas, Vilnius
1965 Akvarelės, kartu su Eduardu Urbonavičiumi. Lietuvos TSR valstybinė konservatorija, Vilnius
 
Grupinės parodos
2011 Tapatybė. Šiuolaikinis Lietuvos menas. Kroatijos mokslo ir meno akademijos skulptūros muziejus „Gliptoteka HAZU“, Zagrebas; Lietuvos kultūros centras, Varšuva
1996 X Vilniaus tapybos trienalė. Šiuolaikinio meno centras, Vilnius
1987 Tarybų Lietuvos dailė. Centriniai menininkų namai, Maskva
1986 Grupės lietuvių tapytojų paroda. Menininkų namai, Tbilisis; Lietuvių tapybos paroda. Latvijos dailės muziejus, Ryga
1972 Estijos, Latvijos, Lietuvos tapybos paroda. Lietuvos dailės muziejus, Vilnius
1971 IV respublikinė akvarelės paroda. Lietuvos dailės muziejus, Vilnius; Lietuvių tapybos paroda. Kadriorgo meno muziejus, Talinas
1969 Vilniaus tapybos bienalė. Lietuvos dailės muziejus,Vilnius
 
 
Straipsniai, interviu
Autoriaus darbai
Tapyba
Rezultatų nėra.
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.