Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Eglė Kuckaitė
Eglė
Trumpa biografija
  • Grafikė, tapytoja.
  • Gimė 1969 m. Kupiškyje.
  • 1991–1995 m. grafikos studijos.
  • Nuo 1999 m. dalyvauja parodose. Gyvena ir dirba Vilniuje.
  • 2003 m. apdovanota II premija parodoje „Estampas“ (Vilnius), 2004 m. – Didžiuoju prizu XIII Talino grafikos trienalėje „In Exile“ (Talinas, Estija), 2005 m. – III premija parodoje „Estampas“ (Vilnius), 2007 m. – Didžiuoju prizu V tarptautinėje trienalėje „Transfers“ (Praha, Čekija).
  • 2013 m. baigė tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje.
  • Kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose.
Apie kūrybą
Eglės Kuckaitės ankstyvoji 1992-2004 m. kūryba geriausiai žinoma kaip oforto ir kitomis tradicinėmis grafikos technikomis atlikti darbai, nors eksponuojant kūrinius jau tada pasitaikydavo instaliacijos bruožų. Pavyzdžiui ant mokyklinio sąsiuvinio popieriaus atlikti piešiniai eksponuoti stalčiuose naudojant juos kaip rėmą. Ofortuose dažnas personažas yra Šyšokas – androginiška nenusakomo amžiaus figūrėlė su dviem šalia ausų susuktais kuodeliais. Šiai kartais lyriškai, kartais drastiškai būtybei būdinga savistaba, metaforiškas elgesys, pojūčio grynumo paieška.
 
Atskirą dėmesį verta atkreipti į tai, kaip menininkė vaizduoja plaukus. Su ypatinga atida grafikė juos paišė dar mokykloj. Kuckaitė daugiausia apie savo vaizduojamų personažų savijautą pasako per jų plaukus. Piešiniuose priklausomai nuo to ar plaukai supinti į kietą kasą, ar tik surišti į „arklio uodegą“, ar susukti į du kuodelius paausiuose, ar laisvai plaikstosi judesyje, ar krisdami palaidi dengia pečius, ar yra išsiskleidę tarsi sparnai – galima suprasti kaip veikėjas jaučiasi.
 
Grafikės estetikos supratimą ir tiesiogiai motyvus įtakojo Japonų kultūra. Ji laisvai elgiasi su kompozicija, nebijodama palikti tuščių plotų, sutelkia dėmesį į detalę, liniją, siluetą, įveda antspaudą. Kuckaitės santykis su šia ir kitomis darbuose pasirodančiomis kultūromis nėra tik formalistinis, jis labiau panašus į bandymą užkalbinti tą Kitą, išsakyti jausmus, mintis suvokiant neperžengiamus skirtumus.
 
Labai svarbus, iš Japonų grafikos atkeliavęs elementas yra antspaudas. Menininkė ne tik ėmė naudoti antspaudą grafikos lakštuose kaip savarankišką elementą, ne tik iš jų dėliojo raštus ir pavidalus ant popieriaus, bet ir išplėtojo iki didžiulio formato piešinių ant sienos sudarytų iš atspaudų, kuriuos vadina sienų akcijomis.
 
Sienų akcijos – kūriniai veikiantys net keliomis medijomis (fotografija, pasakojimas, piešinys, antspaudai) yra daugiasluoksniai ir savo reikšmėmis. Tai viena įspūdingiausių Eglės Kuckaitės kūrybos dalių ir neveltui pelniusi jai pagrindinius prizus: Tarptautinėje XIII Talino grafikos trienalėje „In Exile“ (Talinas, Estija) 2004 m.; Tarptautinėje V Grafikos meno trienalėje „Transfers“ (Praha, Čekija) 2007 m.
 
Pradėjusi nuo klasikinių grafikos technikų Eglė Kuckaitė kartą peržengusi jos ribas į išplėstines kitas medijas (aiškiausiai tai atsitiko sienų akcijose 2004 – 2007m.) menininkė nesiliauja to daryti ir toliau. Tačiau ir sienų akcijose, ir instaliacijose išlieka atspaudimo, vaizdo perkėlimo veiksmas.
Neretai Kuckaitės kūryboje atsiranda ir fotografija (pvz. serija nuotraukų, kur menininkė nusifotografuoja apsikabinusi paukščių iškamšas). 2007–2008 metų tapybos serija „Pranciška“ irgi nėra tapyba įprastine šio žodžio prasme, ji atlikta piešinį atspaudžiant nuo akmens.
 
Apibendrinant, Kuckaitės kūrybą (turinio aspektu) galima būtų išskirti į dvi tarpusavyje susisiejančias šakas. Tai psichofiziška dalis, kuri integruoja intymias žmogiškąsias, tarpkultūrines patirtis. Ir konceptualioji, kur pasitelkus medijų ypatumus sukuriamos daugiaplanės idėjos peržengiančios privataus gyvenimo ribas ir turi pareiškimo bruožų apie pagarbą gamtai, kultūrai (moterims visuomenėje), apie laiko savybes ir kt.
 
Paskutinieji darbai yra mišrios technikos, neretai atlikti ant drobės. Techninis meistriškumas pasiektas, tačiau kuo toliau, tuo mažiau norisi kalbėti apie technikas ir daug labiau apie konceptualias idėjas, kur menininkė dirba su atminties tematika, tęsia savistabą bei kūno kalbos pirmavimą racionalios raiškos atžvilgiu.
 
Monika Krikštopaitytė
Parodos
Asmeninės parodos
2015 Somatinė, galerija Artifex, Vilnius
2013 Epidermis, galerija Artifex, Vilnius
2010 Projektas Sutrikę pažiūros, galerija „Meno niša“, Vilnius
2008 Atpažįstama detalė, Koli miesto galerija, Šiaurės Karelija
2007 Jausmai, pavargę nuo galvojimo. Derama įtampa vaiko supratimo atžvilgiu, Talino miesto galerija, Talinas
2006 Demonių linijos seka: nauja ir naudota minties įranga, „ARTima“, Vilnius
2005 Tuo pačiu metu, Kolin Ryynänen meno centras, Suomija
2003 Instaliacija Kucka³, galerija „Vartai“, Vilnius
 
Grupinės parodos
2014 Kūnas. Lietuvių grafika 1980-2013, Zalcburgo miesto galerija Berchtoldvilla
2013 NordArt, Kunstwerk Carlshütte, Carlshütte
2013 Kūnas. Lietuvių grafika 1980-2013, miesto galerijos, Vilnius
2013 IEEB5, Kultūros centras Mogoşoaia, Buchareštas
2009 Projektas Koli Cantata, Ukko-Koli galerija, Suomija
2009 Projektas Dialogai, NDG, Vilnius
2008 Projektas 4x4, galerija JA, Kijevas
2008 Projektas ACROSS, galerija Norske grafikere, Oslas
2006 Projektas Baltiškoji Lietuva, galerija Plus One, Londonas
2006 Erdvė, plokštuma, kūnas, ŠMC, Vilnius
2002 Projektas Re/forms, Palais des Nations, Ženeva
2001 Projektas Epizodai, Oscaro Wilde’o muziejus, Dublinas
 
 
Daugiau
Straipsniai, interviu
Autoriaus darbai
Visi kūriniai Tapyba Grafika
Rezultatų nėra.
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.