Prisijungę prie sistemos, čia galėsite išsisaugoti labiausiai Jums patikusius kūrinius. Plačiau apie „Mano kolekciją“ – skiltyje "Projektai".
Pastumkite slanktuką į dešinę
Jūs sėkmingai užsiregistravote.
Nurodytas vartotojo vardas jau egzistuoja!
Nurodyti slaptažodžiai nesutampa!
Bloga slanktuko pozicija.
Registracija beveik baigta Į jūsų el. pašto dėžutę ( ) išsiųsta nuoroda, kurią paspaudę baigsite registraciją.
Jums išsiųsta nuoroda slaptažodžio keitimui.
Algimantas Aleksandravičius
Algimantas
Trumpa biografija
  • Fotomenininkas.
  • Gimė 1960 m. Klaipėdoje.
  • 1979 m. baigė laikrodininkų mokyklą.
  • Gyvena ir dirba Vilniuje.
  • Apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2011), Tarptautinės meninės fotografijos federacijos narys.
  • Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejaus,  FIAP kolekcijose Lozanoje (Šveicarija), privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.
  • Menininko internetinė svetainė.
Apie kūrybą
Algimantą Aleksandravičių fotografijos išmanytojai ir kritikai dažnai vadina vienu geriausių portreto fotografų Lietuvoje, ką jau kalbėti apie produktyvumą. Anot fotomenininko ir fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo, „išraiškingų portretų Lietuvoje yra sukūręs ne vienas autorius, tačiau niekas nesiėmė šio projekto tokios apimties ir taip konceptualiai“. Tai menininkas, šiandien nufotografavęs tikriausiai visus žinomiausius kultūros, meno, politikos ir kitų sričių atstovus. Autorius yra surengęs ir dalyvavęs daugybėje parodų, yra pripažintas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jo kūrinių yra įsigiję įvairūs meno centrai, galerijos ir kolekcininkai.
 
Fotomenininko dėmesio centre visuomet yra žmogus. Be Lietuvos kultūros ir meno personalijų, labai įsimintinas yra ir Rusijos mokslo, meno ir kultūros veikėjų portretų ciklas, sukurtas  2002–2003 m. Nepaisant didelio potraukio portreto fotografijai, autorius yra sukūręs ne vieną ciklą socialiai opiomis ar marginalinėmis temomis („Beprotnamis arba Zavišų dvaro gyventojai“ (1997–1998), „Kalėjimas“ (2001) ir „Vieno miestelio berniukai“ (1989–1996) apie kriminalinio pasaulio pramogas), pasak Žvirgždo, fotomenininkui tai yra būdas ištrūkti iš uždaro kultūros ir meno žmonių fotografavimo rato. Kartu tai įrodo Aleksandravičiaus universalumą, komunikabilumą, gebėjimą prieiti prie fotografuojamųjų ir nuoširdų bendravimą. Menotyrininkė Dovilė Zelčiūtė, kalbėdama apie įvairialypę menininko kūrybą, atkreipia dėmesį, kad jo „kūrybinė prigimtis nepakenčia stovinčio vandens“, todėl jo kūryba įkvėpta aistros vis nesustoti, judėti pirmyn, noro laužyti kanonus ir nepaklusti nusistovėjusioms taisyklėms.
 
Autorius Lietuvos fotografijos pasaulyje iš kitų fotomenininkų išsiskiria būtent savo kuriamais žymių ir nežymių žmonių portretais. Puikių portretų yra padarę ir Antanas Sutkus, Algimantas Kunčius bei kiti jau klasikų vardus turintys fotomenininkai, taip pat ir jaunesnės kartos atstovai, tačiau Aleksandravičiaus fotografijose žmonės „sukonstruoti“ iš jų pačių biografijų, jų gyvenimo istorijų, buvimo su fotografu. Aleksandravičius tęsia Lietuvos fotografijos mokyklai būdingą psichologinio portreto tradiciją, tačiau jo požiūris į portretuojamąjį kiek skiriasi nuo kitų fotomenininkų. Jis pasirinko užsienio menininkams (Annie Leibovitz, Helmutui Newtonui, Richardui Avedonui) būdingą kelią – fotografuojamųjų portretuose ieškoti dalykų, atspindinčių asmens pomėgius, profesiją, charakterį ar dar kokias nors savybes ar bruožus.
 
Raminta Jurėnaitė
 
 
Parodos
Asmeninės parodos
2013 Vaizdai veltui. Šiuolaikinio meno galerija Serpente, Porto, Portugalija
2013 Rašytojos Algimanto Aleksandravičiaus fotografijose. Lietuvos rašytojų sąjunga, Vilnius
2012 Lietuvos veidai. EXPO 2012 Lietuvos paviljonas. Yeosu, Pietų Korėja
2008 Jos Didenybė Lietuvoje ir kiti įžymūs žmonės. Hagos rotušė, Nyderlandai
2007 Ukraina – praskleidus rūko uždangą. Centriniai menininkių namai, Kijevas, Ukraina
2000 Nobelio premijos laureatai ir kiti garbūs ponai. Prospekto galerija, Vilnius
 
Grupinės parodos
2009 Photomania. Baltic Biennial of Photography. Kaliningradas, Rusija
2009 Laiškas iš Lietuvos / Ein Brief aus Litauen. Hiutenfeldas, Vokietija
2007 Fotografijos, istorijos, žemėlapiai. Prospekto galerija, Vilnius
2004 Lietuva. 24 valandos. Šiuolaikinio meno centras, Vilnius
1999 Šiuolaikinė lietuvių fotografija. Jozefo Sudeko fotografijos namai, Praha, Čekija
1998 Ancient Carmel, Tarbes, Prancūzija
 
 
Daugiau
Straipsniai, interviu
Autoriaus darbai
Fotografija
Rezultatų nėra.
Loading…
[[item.title]]
[[item.description]] [[item.details]]
Užsisakyk MO muziejaus naujienlaiškį!
Naujienlaiškis sėkmingai užsakytas.
Patikrinkite savo pašto dėžutę ir paspauskite ant gautos nuorodos norėdami patvirtinti užsakymą.